Zdravý vzduch je dnes hodnotou ještě cennější, než byl kdykoli dříve. Podle toho by se s ním také mělo zacházet.

(Komerční prezentace)

Všichni ten pocit známe: Vejdeme do místnosti plné lidí a málem upadneme! To z kvality vzduchu, který tam vládne… Zatímco osoby uvnitř, vůbec nic neregistrují…

Problém je v tom, že nedostatečně větranému prostředí se dokáže člověk až překvapivě adaptovat. Což lze pochopit. Co však bývá k nepochopení, jsou následné reakce. Koncentrované jedy uvnitř místnosti, obvykle dále zahustí jedy chemického původu. Takzvané osvěžovače vzduchu! Není náhodou, že jejich výrobci a prodejci zažívají nevídaný boom. Ale abychom snad dali vyniknout výkonnému systému řízeného větrání, k tomu zatím většinou nedochází. 

Každá ventilace znamená únik drahého tepla. A pod značkou RENSON dochází k souladu mezi výsledky procesů větrání a s tím spojenými náklady. (Zdroj: Rizene-vetrani.cz)Uvědomme si, že nedostatečné větrání znamená problém lidí, nikoliv budov. Lidé jsou obětí i příčinou varovného stavu. Možností, jak účinně větrat, jak si tedy chránit zdraví, existuje dost. Jenomže to znamená přistoupit k této činnosti s vysokou mírou odbornosti. Jde místy doslova o vědu! V podání špičkových technologií proslulých výrobců, jakým je nepochybně belgická firma RENSON, pak zcela určitě. Jde totiž o zdraví lidí, jde o jejich peníze. Každá ventilace znamená únik drahého tepla. A pod značkou RENSON dochází k souladu mezi výsledky procesů větrání a s tím spojenými náklady.

Dnešní stavebnictví už samozřejmě nemůže respektovat dříve běžnou výměnu vzduchu netěsnostmi v plášti budovy. Také trvalá výměna vzduchu výklopnými okenními křídly, přinášející až drastické tepelné ztráty a umožňující vnikání prachu, hmyzu i hluku, je nepřijatelná. A konečně nárazové větrání krátkodobým otevřením okna, nemůže splnit jakékoli vyšší nároky. Chybí komfort – před větráním bývá nedýchatelno, během větrání táhne, pak je chladno.

Takže se dostáváme ke větrání mechanickému, chceme-li tak nucenému, či kontrolovanému. A když je takový systém doplněn čidly, lze pak hovořit dokonce o větrání řízeném. Jen tento způsob splňuje nároky kladené na kvalitu ovzduší v prostředí moderních obytných budov.

Zdravý vzduch je dnes hodnotou ještě cennější, než byl kdykoli dříve. Podle toho by se s ním také mělo zacházet. (Zdroj: Rizene-vetrani.cz)Nároky? Řízené větrání musí zajistit v každém okamžiku v každé místnosti požadované množství zdravého čerstvého vzduchu. Škodliviny musejí být průběžně odváděné. Nesmí se zvyšovat vlhkost, nesmí vznikat povrchová kondenzace, natož aby se tvořily plísně. Průvan je nežádoucí, složitější obsluha systému taktéž. V místnostech, kde funguje řízené větrání, lze za všech okolností pobývat i spát za zavřenými okny.

Lidé bohužel nejsou sami schopni rozpoznat změnu kvality vzduchu, který dýchají. Odhalit pocitově, kdy je hladina koncentrace nebezpečných škodlivin příliš vysoká, to nedokážeme. Základní způsob přirozeného přívodu, transitu a také odvodu vzduchu, řeší větrací systémy RENSON prostřednictvím originálních technologií. Ty garantují maximální komfort s minimálními ztrátami tepla, technicky se pak odehrávají uplatněním mechanického přívodu i odvodu vzduchu.

Systémy RENSON dokážou úroveň a intenzitu větrání automaticky korigovat podle aktuálního stavu znečištění vzduchu. Úroveň větrání se pak automaticky mění v závislosti na denních fázích, s využitím zabudovaných inteligentních senzorů v centrální jednotce. Automatická regulace uvádějící ventilační jednotku v činnost pouze v místech, kde je to aktuálně nutné, je velmi úsporná. Šetří až padesát procent energie oproti systémům nuceného větrání s rekuperací, které pracují trvale.

Více na Beam.cz a Rizene-vetrani.cz

Zdroj: Marketingové sdělení

logo MessengerPoslat Messengerem