Určitě máte ještě v paměti, jak vypadala vaše zelenající se pýcha po návratu z dovolené... Půda vyprahlá, rostliny povadlé, jako by se samy rekreovaly na horké Sahaře. Patříte-li mezi vášnivé cestovatele, nebo trávíte spoustu dní na služebních cestách, je hydroponie řešením právě pro vás.

V čem spočívá hydroponie? Je to způsob pěstování rostlin bez substrátu, který jim poskytuje mechanickou podporu. Místo toho je rostlina umístěna do nádoby a ukotvena expandovaným jílovým granulátem známým jako keramzit. Potřebné živiny čerpá z vodního roztoku.

Kontakty na firmy a skrytý text se zobrazí až po registraci a přihlášení.

Něžný a rozevlátý lopatkovec bude za vzdušné prostředí keramzitu vděčný.Tuto metodu pěstování rostlin možná znáte, aniž byste si to uvědomovali. Vzpomeňte si na rychlené jarní cibulky narcisů a hyacintů v nádobce s vodou... I pitná voda obsahuje určité množství minerálních látek, které rostlině po krátkou dobu stačí. Živný roztok však bude rostliny zásobovat potřebnými živinami podstatně lépe a déle.

Více článků na www.dumabyt.cz.

Rostliny netrpí stresem

Nápad pěstování rostlin bez zeminy je sám o sobě velice starý a nese s sebou spoustu výhod. Tou nejpodstatnější je, že už nemusíme myslet na to, jestli jsme své zelené miláčky zalili včera, nebo před týdnem... Rostliny netrpí stresem z nedostatku vody a živin, jsou méně napadány škůdci a celý způsob pěstování je čistý a dekorativní.

Potřebné pomůcky

- podpěrný substrát (keramzit, štěrk, perlit)
- živný roztok (speciální hnojiva pro hydroponii, při správném dávkování komplexní hnojiva rozpustná ve vodě)
- nádoba vhodná pro hydroponii (nejlépe dvouplášťový květináč, speciální pěstební nádoba)
- vodoznak

text: Lucie Bejčková, foto: archiv

logo MessengerPoslat Messengerem