Na jaře všechno rozkvétá a ožívá a mnoho z nás chce tyto dny strávit venku, na čerstvém vzduchu. Pokud váš zahradní nábytek na podzim dosloužil nebo se chcete nechat inspirovat, podívejte se, co všechno může vaší zahradu vylepšit a udělat z ní svatyni rodinného klidu a pohodlí.

(KOMERČNÍ PREZENTACE)

Lavice, lavičky aneb základ zahrady

Kdo by si dokázal představit zahradu bez pořádné lavičky, na které si můžete číst nebo jen tak vychutnávat přírodu. Lavička dá vaší zahradě ráz, který si přejete, ať už máte moderní oázu klidu, nebo naopak typickou chatařskou zahrádku, na které pěstujete rajčata a okurky.

Lavice se vyrábí z pravého dřeva nebo železa. Pokud chcete spíše bezúdržbový zahradní nábytek, doporučujeme surové dřevo, které je upraveno proti nepříznivým podmínkám a roztočům. Navíc je taková lavička snadno opravitelná a vydrží dělat parádu na zahradě i desítky let.

Na jaře všechno rozkvétá a ožívá a mnoho z nás chce tyto dny strávit venku, na čerstvém vzduchu. Pokud váš zahradní nábytek na podzim dosloužil nebo se chcete nechat inspirovat, podívejte se, co všechno může vaší zahradu vylepšit a udělat z ní svatyni rodinného klidu a pohodlí. (Zdroj: pixabay.com)

Sety nábytku pro velké rodiny a zahradní párty

Máte velkou rodinu nebo si nedokážete představit teplé dny bez grilování s přáteli? Rozhodně nesmí na vaší zahradě chybět set stolu a židlí, u kterého se sejdete s přáteli. Na chatě či chalupě můžete využít takzvaný piknikový zahradní set nábytku, který se skládá ze dvou jednoduchých lavic připojených ke stolu. Moderní zahrada rodinného domu zase ocení velký samostatný stůl se židlemi a slunečníkem, který lze dokoupit, nebo pořídit přímo v setu.

Pokud chcete nad zahradním posezením vytvořit ještě větší stín, doporučujeme se poohlédnout po markýzách nebo zahradních altánech, které vás ochrání nejen před sluncem, ale také před jarním mrholením.

Houpačky, houpací křesla a sítě pro maximální odpočinek

Houpačky a houpací sítě zdobí naše zahrady už notnou řadu let, ale houpací křesla jsou moderní především v posledních deseti letech. Už dávno nepotřebujete síť nebo křeslo zavěsit za větve stromu, mají vlastní závěsnou konstrukci a lze je umístit kdekoliv, kde je rovný povrch.

Houpací síť Carolina double zelená (Zdroj: Mall.cz)

Houpací sítě a křesla jsou vhodná pro kohokoliv, kdo tráví na zahradě prakticky každý teplejší den, a chce si tak dopřát maximální dávku pohodlí. Obvykle se vyrábí z ratanu, přičemž konstrukce je železná, upravená proti korozi. Houpací sítě jsou z pevné bavlny nebo padákového hedvábí. Relaxaci si můžete dopřát sami, ale sítě a závěsná křesla se vyrábí pro páry, dokonce pro celé rodiny.

Tradičnějším pojetím jsou klasické zahradní houpačky, které se skvěle hodí na zahradu k chatě či chalupě. Jejich největší výhoda spočívá v integrovaném stínidlu, takže jste chráněni před menším deštěm nebo prudkým sluncem.

Dětský zahradní nábytek pro nejmenší

Také děti si musí užít teplejší dny na zahradě a občas si odpočinout, proto existuje i speciální zahradní nábytek pro ně. Vybírat můžete mezi nejrůznějšími plastovými židličkami, stoly a lavicemi, až po malý piknikový set, který se skvěle hodí na dětské oslavy. Skvělou vychytávkou je piknikový set, který má ve stole zabudované pískoviště. Děti se mohou najíst, pak sundají vrchní plastovou desku stolu a rázem sedí přímo na pískovišti.

Rancho playhouse domeček (Zdroj: Mall.cz)


Tip na závěr: Venku se pomalu otepluje a naši čtyřnozí mazlíčci budou chtít opět trávit více času venku. Pokud tak pro ně ještě nemáte přístřešek, přečtěte si, jak jednu takovou boudu postavit.

Zdroj: Marketingové sdělení

logo MessengerPoslat Messengerem