Redakce časopisu MŮJ DŮM už více než dvacet let vyhlašuje v rámci každoroční ankety nejkrásnější domy postavené na území Česka, a to v několika kategoriích. V každém čísle časopisu pak můžete najít několik potenciálních kandidátů. V tomto článku pro vás máme malou "ochutnávku" čtyř domů, které podrobně představujeme v aktuálním čísle časopisu MŮJ DŮM 04/2018.

Vilka, na první pohled nenápadná. Vtipně nenápadná, jak říkají její tvůrci – architekti Lenka Křemenová a David Maštálka. V zeleni a v zástavbě dalších rodinných domů zapadá naprosto přirozeně do svého prostředí… Ideálně položená na okraji pozemku, v sousedství s ulicí. A jakoby nerozhodně či nejistě sestupuje po strmém svahu do zahrady… (celý článek a všechny fotografie najdete v časopise MŮJ DŮM 04/2018, str. 24)Malá zvenku, velká uvnitř

Vilka, na první pohled nenápadná. Vtipně nenápadná, jak říkají její tvůrci – architekti Lenka Křemenová a David Maštálka. V zeleni a v zástavbě dalších rodinných domů zapadá naprosto přirozeně do svého prostředí… Ideálně položená na okraji pozemku, v sousedství s ulicí. A jakoby nerozhodně či nejistě sestupuje po strmém svahu do zahrady… (celý článek a všechny fotografie najdete v časopise MŮJ DŮM 04/2018, str. 24)

Kouzlo jednoduchosti

U složitých problémů neexistují jednoduchá řešení, říkají s oblibou zejména ti, kteří nemají odvahu nebo schopnosti čelit komplikacím. Existují ale příklady, které dokazují, že právě jednoduchost je nejlepší odpovědí na náročné podmínky a požadavky. Jeden jsme našli v malé středočeské obci... (celý článek a všechny fotografie najdete v časopise MŮJ DŮM 04/2018, str. 38)

U složitých problémů neexistují jednoduchá řešení, říkají s oblibou zejména ti, kteří nemají odvahu nebo schopnosti čelit komplikacím. Existují ale příklady, které dokazují, že právě jednoduchost je nejlepší odpovědí na náročné podmínky a požadavky. Jeden jsme našli v malé středočeské obci... (celý článek a všechny fotografie najdete v časopise MŮJ DŮM 04/2018, str. 38)

Dům s rozumem i srdcem

Navštívili jsme nápaditou novostavbu rodinného domu ve vesnici na východ od Prahy. Dům nás překvapil promyšlenou architekturou i dotaženým interiérem... (celý článek a všechny fotografie najdete v časopise MŮJ DŮM 04/2018, str. 44)

Navštívili jsme nápaditou novostavbu rodinného domu ve vesnici na východ od Prahy. Dům nás překvapil promyšlenou architekturou i dotaženým interiérem... (celý článek a všechny fotografie najdete v časopise MŮJ DŮM 04/2018, str. 44)

Krabička plná pokladů z cest

Na okraji pražských Modřan, v místech, kde městské čtvrti dávno zůstaly za námi, si dva mladí manželé, Veronika a Zdeněk Brázdilovi, našli krásný pozemek na konci zástavby. Vyrostl na něm dům, v němž uchovávají i poklady ze svých cest do zahraničí... (celý článek a všechny fotografie najdete v časopise MŮJ DŮM 04/2018, str. 52)

Na okraji pražských Modřan, v místech, kde městské čtvrti dávno zůstaly za námi, si dva mladí manželé, Veronika a Zdeněk Brázdilovi, našli krásný pozemek na konci zástavby. Vyrostl na něm dům, v němž uchovávají i poklady ze svých cest do zahraničí... (celý článek a všechny fotografie najdete v časopise MŮJ DŮM 04/2018, str. 52)

Zdroj: Redakce časopisu MŮJ DŮM

logo MessengerPoslat Messengerem