Funkčnost, design versus ekologie a ekonomie provozu – to jsou aspekty, které ve svých výrobcích dokáže snoubit dohromady firma Romotop. A dokázala to i v případě krbových vložek Heat, s nimiž pronikla na evropský, a dokonce i na světový trh.

(Komerční prezentace)

Jelikož firma Romotop naslouchá svým zákazníkům, zařadila do svého portfolia produktové řady Heat i krbové vložky se zvedacími dvířky. Jde o velkoformátové vložky s klasickými rovnými dvířky nesoucí označení Heat 2G L 66.50.01 (66 cm je šířka skla, 50 cm je výška skla), Heat 2G L 88.50.01 a Heat 2G L 110.50.01.

Dále reflektovala velkou poptávku po rohových vložkách, proto na svět přivedla dvě „rohovky“ Heat 2G L 79.51.54 (79 cm šířka předního skla, 51 cm výška skla, 54 cm je šířka bočního skla) a Heat 2g L 95.51.54. V celkovém výčtu chybí už jen zmínit třístranně prosklenou vložku Heat C 2G L 87.51.42.21 (87 cm šířka předního skla, 51 cm výška skla, 42 cm je šířka bočních skel).

U všech výše zmíněných krbových vložek je zásadní výsuv dvířek, proto firma Romotop vyvinula unikátní systém Silent Lift, který zaručí tichý a bezstarostný chod dvířek. Důležitou částí krbových vložek Heat je spalovací komora, proto Romotop dbá, aby byly vždy použity pouze prvotřídní materiály. Z toho důvodu je spalovací komora vyložena pravým šamotem, který dokáže akumulovat teplo a tím zlepšovat dynamiku hoření.

Standardní provedení spalovací komory je bezroštové, přičemž lze provést jednoduše změnu na roštovou variantu na přání zákazníka. V snaze co nejvíce usnadnit zákazníkovi ovládání vložky se primární a sekundární spalovací vzduch reguluje pouze jedním ovládacím prvkem.

Mottem firmy Romotop je „ekonomický a ekologický provoz“, proto je ve všech modelech produktové řady Heat použit vysoce účinný systém vedení spalin Double Spin se dvěma deflektory, který napomáhá odvodu spalin do hrdla vložky s cílem dosažení maximální ekologie, čistoty spalování a zvýšení účinnosti spalování až o 10 %. Nově je do všech „zvedaček“ přiveden i terciární vzduch, který zaručí, že krbové vložce nedojde nikdy dech.

Jelikož se v dnešní době nestaví již jiné domy než nízkoenergetické a pasivní, stalo se standardem, že firma Romotop opatřila všechny své výrobky CPV, tedy centrálním přívodem vzduchu, který přivádí vzduch do spalovací komory z exteriéru. Tím nedochází ke spotřebě vzduchu v pobytové místnosti.

Komplexnost nabídky firmy Romotop, která nemá na evropském trhu obdoby, jak po servisní, obchodní a technické stránce, je podtržena i možností instalace akumulačních sad Mammoth, které se mohou umístit na zadní, boční i horní strany vložek Heat. Hlavní devízou akumulačních sad Mammoth je, že teplo, které by jinak uniklo do komína, se ukládá na čas, kdy již není po ohni v krbu ani památky, a tím se zvyšuje celková akumulační schopnost stavby.

V neposlední řadě je potřeba zmínit velmi vysokou účinnost spalování, která se pohybuje v rozmezí 83–85 %, a regulovatelný výkon od 4–12 kW. Všechny tyto aspekty zařadily krbové vložky HEAT na špičku v oboru krbových vložek.

Kontakt:

ROMOTOP, spol. s r. o., Komenského 325, 742 01 Suchdol nad Odrou, Česká republika

Tel.: +420 556 770 980, fax: +420 517 075 894

E-mail: info@romotop.cz, web: www.romotop.cz

Zdroj: Tisková zpráva

logo MessengerPoslat Messengerem