Zvažujete kompletní  zateplení své nemovitosti, nebo řešíte jen některá chladnější místa v domě? Nechcete se vzdát historické fasády? V obou případech vám pomůže Multipor.

(KOMERČNÍ PREZENTACE)

U vnějšího zateplení oceníte u materiálu Multipor jeho tvarovou stálost, nehořlavost a odolnost proti veškerým biologickým škůdcům a plísním. Také například protože neduní při poklepu, neklovou do něj ptáci. A určitě oceníte jeho odolnost třeba v případech, kdy si o fasádu opřete kolo a nezůstane na ní poškození po řídítkách. Stejně tak nevadí, když se do fasády trefí děti míčem, což mnohé jiné zateplovací materiály nevydrží.

Multipor - zateplení, které vás nenutí dělat kompromisy (Zdroj: Xella)

Desky se vyrábí z čistě přírodních surovin a jeho složení je obdobné jako u pórobetonu. Velkou výhodou tohoto zateplovacího materiálu je nehořlavost patří do třídy A1 – při působení ohně z okolí není příčinou vzniku kouře ani neodkapává. Zvyšuje tak požární odolnost konstrukcí. Desky neobsahují vlákna, a proto nedráždí při zpracování. Jsou zdravotně nezávadné, netoxické, nealergenní. Jsou šetrné pro životní prostředí, což je doloženo ekologickými certifikáty Nature plus. Po případném dosloužení stavby je plně recyklovatelný.

Multipor - zateplení, které vás nenutí dělat kompromisy (Zdroj: Xella)U vnějšího zateplení oceníte jeho tvarovou stálost, nehořlavost a odolnost proti veškerým biologickým škůdcům a plísním. Například protože neduní při poklepu, neklovou do něj ptáci. A určitě oceníte jeho odolnost třeba v případech, kdy si o fasádu opřete kolo a nezůstane na ní poškození po řídítkách. Stejně tak nevadí, když se do fasády trefí děti míčem, což mnohé jiné zateplovací materiály nevydrží.

Multipor je unikátní tím, že je paropropustný a přispívá tak ke zdravému klimatu v budově. Pokud je materiál  vystaven vodě například při povodni, po opětovném vysušení se obnoví jeho původní tepelněizolační vlastnosti. Může se použít i na zateplení starších budov, je však nutné dbát na rovinnost a přídržnost podkladu - původní fasádu. Jeho velkou výhodou je, že časem nedegraduje. Používají jej investoři, kteří mají předchozí pozitivní zkušenost se systémem Ytong a hledají ucelené řešení stavby. Oba materiály jsou plně kompatibilní a díky podobným vlastnostem vytvářejí zdravé vnitřní klima v budovách.

Multipor - zateplení, které vás nenutí dělat kompromisy (Zdroj: Xella)

Multipor pro vnitřní zateplení

Zateplení pomocí Multipor tepelněizolačních minerálních desek se používá tam, kde je třeba zachovat původní vzhled fasády či řešit jen některé chladnější místnosti. Hlavním důvodem, proč jsou nejpoužívanějším materiálem pro vnitřní zateplení, jsou vynikající sorpční schopnosti. Vnitřní zateplení těmito deskami není třeba doplňovat parozábranou, konstrukce s vlhkostí umí pracovat. Příkladem je dům na Opavsku, který majitelé původně koupili zejména kvůli pozemku. Nakonec za odborného  přispění společnosti DK1 zvolili vnitřní zateplení a dům ponechali v původním vzhledu.

Zdroj: Marketingové sdělení

logo MessengerPoslat Messengerem