Systém stavebních dílů Ytong nabízí kompletní a variabilní řešení celé hrubé stavby, které usnadní stavební práce a ušetří čas i náklady. Mezi laiky i profesionály je Ytong známý svou jednoduchostí, což platí i pro montáž stropu Ekonom.

(Komerční prezentace)

Strop překlene rozpětí až 6,5 m a skládá se pouze ze tří prvků – železobetonových trámců, základní vložky a snížené vložky. Montáž je rychlá, snadná a vyžaduje podstatně méně profesního umu a námahy, protože probíhá bez nadbetonávky a armovacích ocelových sítí. Práce je bezpečná – například nehrozí zakopnutí o sítě armatury. 

Jednotlivá vložka „unese“ 420–720 kg dle použité tloušťky, což zamezí dalšímu riziku úrazu –
jednoduše řečeno touto montovanou konstrukcí při stavebních pracích nepropadnete.

Před betonáží lze do konstrukce žebra uložit veškerá potřebná vedení, jako jsou elektrorozvody, voda, odpady, centrální vysavač, vzduchotechnika nebo rozvody topení pro vytápění konstrukce stropu.

Snadná opracovatelnost – minimum odpadu a maximální variabilita

Stropní vložky velmi snadno zkrátíte pilou v příčném i podélném směru, příslušné nářadí si můžete půjčit od výrobce. Tato možnost je u stropu i celého systému Ytong velmi podstatná – díky ní je Ytong neomezeně variabilní a vystačíte s použitím minimálního sortimentu stavebních prvků. Zároveň odpadá riziko chyb a snižuje se množství odpadu.

Strop Ekonom zjednoduší instalace rozvodů

Před betonáží lze do konstrukce žebra uložit veškerá potřebná vedení, jako jsou elektrorozvody, voda, odpady, centrální vysavač, vzduchotechnika nebo rozvody topení pro vytápění konstrukce stropu. Pokud váš projekt vyžaduje, aby strop pojmul vedení větších dimenzí, použije se snížená stropní vložka. Uložením rozvodů přímo do konstrukce stropu odpadne podstatná část práce při sekání a zapravení drážek.

Rovinnost stropu bez výškových korekcí

Další nezanedbatelnou výhodou stropu Ekonom je jeho takřka naprostá rovinnost. Odchylka je tak malá, že nevyžaduje další výškové korektury. Zejména ve spojení s vhodnou suchou skladbou podlahy přináší zjednodušení konstrukcí podlah a s tím spojené další úspory.

Další nezanedbatelnou výhodou stropu Ekonom je jeho takřka naprostá rovinnost.

Vysoká pevnost pro snadné kotvení

Materiál vložky má zvýšenou pevnost, a proto není při montáži střešních svítidel, topidel a dalších předmětů nutno volit kotvení do betonových žeber. Lehčí předměty se připevní přímo vruty, u těžších se použijí běžné hmoždinky pro pórobeton. Předvrtávat je lze obyčejnou „hobby“ akuvrtačkou bez příklepu.

Kladečské plány v ceně

Ke stropu získáte i kompletní dokumentaci provedení stropu s kladečskými výkresy a návrhem výztuží. Tato dokumentace je potvrzena autorizovaným statikem a je součástí dodávky každé stropní konstrukce Ytong Ekonom. 

Více na www.ytong.cz.

Zdroj: Tisková zpráva


logo MessengerPoslat Messengerem