Aktuálním trendem se čím dál více stává akumulátorový pohon. Ať už jde o zahradní stroje, nářadí do dílny, specializovaná elektrokola, nebo dokonce ATV čtyřkolky. Co všechno nám může aku pohon nabídnout?

(Komerční prezentace)

Výhody aku zahradních strojů

Zahradní stroje na akumulátorový pohon jsou dnes svým výkonem již srovnatelné s těmi benzínovými, a tak se díky svým výhodám stávají stále častější volbou.

Mezi výhody moderních aku zahradních strojů, jako jsou třeba sekačka, řetězová pila, vyžínač, plotostřih nebo provzdušňovač, patří to, že na rozdíl od těch motorových nemusíte řešit náročnou údržbu spalovacího motoru a můžete je provozovat bez hluku a kouře – tedy kdykoli – a nerušíte tak své blízké ani sousedy.

Oproti strojům s elektrickým pohonem se nemusíte tahat s kabely, nehrozí, že je během okamžiku přeseknete, a můžete pracovat i tam, kde není přívod elektrické energie. Navíc pracujete s malým napětím, a tak vám nehrozí úraz elektrickým proudem. Podtrženo sečteno: Aku zahradní stroje v sobě spojují výhody strojů motorových a elektrických.

Proč mít v dílně aku nářadí?

Ve vaší dílně jistě oceníte akumulátorové nářadí, jako je například aku šroubovák, úhlová bruska, rázový utahovák, různé typy pil či brusek. Pokud máte nářadí na aku pohon, neomezují vás přívodní kabely; aku nářadí navíc bez komplikací použijete kdekoli, a to i v místech bez elektrického proudu. Pohodlně a bez prodlužováku můžete pracovat třeba na druhém konci zahrady. Navíc pracujete s bezpečným napětím, nehrozí vám tedy úraz elektrickým proudem.

Aktuálním trendem se čím dál více stává akumulátorový pohon. Ať už jde o zahradní stroje, nářadí do dílny, specializovaná elektrokola, nebo dokonce ATV čtyřkolky. (Zdroj: HECHT)

O úroveň výš – aneb akumulátorová kompatibilita

Chcete-li ušetřit peníze, vězte, že v rámci nabídky aku produktů existují takzvané „akumulátorové programy“. Každý takový aku program zahrnuje řadu produktů kompatibilních s jedním typem akumulátoru. Na tento koncept se specializuje česká firma HECHT – ať už jde třeba o zahradní stroje (accu program 5040), nebo nářadí do dílny (accu program 1278).

Při koupi nového zahradního stroje či nářadí do dílny tak nemusíte platit stále dokola za nové nekompatibilní akumulátory a nabíječky (při dnešních cenách kvalitních akumulátorů tuto úsporu rozhodně pocítíte). Akumulátorové programy se vyplatí také proto, že kompatibilní akumulátor používáte často, a tak vám nebude po většinu své životnosti jen ležet a degradovat. K tomu ušetříte v dílně i nějaké to místo a nestane se vám z ní „dobíjecí stanice“ pro různé typy vzájemně nekompatibilních akumulátorů.

TIP: Proč mít dva akumulátory?

Pokud máte doma aku nářadí nebo aku stroje, dobrou radou je mít akumulátory dva. S jedním můžete pracovat a druhý mezitím nabíjet. „Šťáva“ vám pak nikdy nedojde. Podmínkou je samozřejmě to, aby aku produkt měl samostatnou externí nabíječku, a ne v sobě integrovanou.

Aku čtyřkolky – už jste o nich slyšeli?

Díky akumulátorovým čtyřkolkám si můžete užít jízdu bez hluku a kouře. Nerušíte tedy své sousedy ani zvěř v lese, a přitom si naplno užijete adrenalin z jízdy. Můžete na nich jezdit i všude tam, kde by hluk a kouř ze spalovacího motoru mohly znamenat problém.

Aku čtyřkolky mají téměř bezúdržbové motory, a to vám ušetří čas i nervy – nemáte problémy se startováním, nepotřebujete spojku, která by se opotřebovávala, a navíc nemusíte myslet na pravidelnou výměnu zapalovacích svíček a oleje. Kompletní údržba aku čtyřkolky je tedy minimální a spočívá hlavně jen ve výměně pneumatik a brzdového obložení. Je však třeba nezapomenout na pravidelnou péči o akumulátor – tedy jeho pravidelné dobíjení. Aku čtyřkolky u nás nejsou běžným sortimentem, v různých provedeních je však vyrábí právě firma HECHT.

Akumulátorová čtyřkolka (Zdroj: HECHT)

Elektrokola s mimikry

Česká firma HECHT vyrábí také elektrokola osazená značkovými komponenty. Díky moderním lithiovým akumulátorům, které pojmou relativně velké množství elektrické energie, a přitom jsou lehké a skladné, mají akumulátor zcela skryt v rámu. A tak vám nikde nepřekáží nevzhledná „aku-krabice“. E-kola HECHT mají šikovně ukryt také elektromotor a planetový převod – v náboji zadního kola. Mnozí si ani po delším zkoumání neuvědomí, že jde o elektrokolo. Svým výkonem tak můžete na cestách překvapit i mnohé profesionální cyklisty.

Co se týče elektrokol, HECHT vyrábí například praktickou „skládačku“ vyvinutou pro přesun po městě. Tu několika pohyby pohodlně složíte, a vejde se do auta, výtahu nebo kanceláře a místo nezabere ani u vás v bytě. Vyhnete se kolonám aut a nemusíte řešit cestování městskou hromadnou dopravou, parkovací automaty, různobarevné parkovací zóny a boje o parkovací místa. Jedete na dovolenou s karavanem? Stačí jen „skládačku“ přibalit.

Dalšími modely e-kol HECHT jsou outdoorové sportovní horské speciály pro náročnější cyklovýlety. Elektrokolo vám umožní podívat se i tam, kam byste se na běžném kole bez vycepované fyzičky dostávali jen velmi těžko. Celá republika je dnes protkána cyklostezkami, stačí jen nabít akumulátor a vyjet.

Elektrokolo využijí nejen aktivnější cyklisté, ale představuje také zajímavou alternativu pro seniory, kteří si díky němu pohodlně zajedou na nákup, poštu či na návštěvu do sousední vesnice. E-kolo ocení i ti, kdo mají zdravotní problémy, hendikep nebo se teprve dostávají do kondice.

Asistenci elektromotoru ke šlapání si můžete nastavit v několika stupních podpory, a tak si zasportujete dle libosti a zároveň do cíle dojedete vždy svěží a plni energie – bez nadlimitní zátěže kloubů a svalů. Asistenci elektromotoru můžete i zcela vypnout, a e-kolo pak funguje jako klasický bicykl. To, že si „nastavíte“ míru energie, kterou vložíte do šlapání, oceníte nejen při cyklovýletech, ale třeba i při cestě do práce nebo do školy, protože se při cestě nezapotíte, jako by tomu bylo na běžném jízdním kole. Za zmínku také stojí také to, že pro jízdu na e-kole nepotřebujete řidičský průkaz.

Elektrokola Grimis Compos (Zdroj: HECHT)

HECHT má pro vás otevřeno téměř kdykoli

Potřebujete na zahradu či chatu něco nutně dokoupit o víkendu, když je skoro všude zavřeno? Rádi byste ušetřili svůj drahocenný čas a zařídili si nákup až večer cestou z práce? Ve značkových prodejnách HECHT – specialista na zahradu pro vás mají otevřeno každý den včetně víkendů od 8 do 20 hodin, mimo zákonem nařízené státní svátky. Daleko to nemáte odnikud – značkových prodejen HECHT najdete celkem 24 po celé České republice a tři tyto prodejny jsou též na Slovensku.

Ve značkových prodejnách HECHT – specialista na zahradu seženete nejen vše pro zahradu a dílnu, ale najdete v nich i další výrobky, které jsou se zahradou a volným časem spojeny – nejen elektrokola a ATV čtyřkolky, ale také zahradní nábytek, grily, bazény nebo třeba infrasauny. Dlužno ještě říci, že česká firma HECHT nabízí v zahradní a dílenské technice nejen akumulátorové stroje a nářadí, o kterých jsme psali v tomto článku, ale samozřejmě i ty na pohon motorový či elektrický.

Společným jmenovatelem výrobků firmy HECHT je solidní kvalita za rozumnou cenu. Pokud vás zajímá víc, vše na jednom místě najdete na webu www.hecht.cz.

Zdroj: Inzertní sdělení

logo MessengerPoslat Messengerem