Taky vás v létě nebaví dlouhé cesty na veřejné koupaliště, která jsou navíc plná lidí? Pořiďte vlastní bazén. Bude vás to stát trochu námahy, ale z našeho článku se dozvíte, že za trochu námahy to rozhodně stojí. 

(Komerční prezentace)

Mít na zahradě nadzemní bazén je skvělá věc. Vždyť co může být lepšího než se jít v horkém letním dni na zahradu vykoupat. Uvidíte, jak bude u vás doma veselo, až jim oznámíte, že s otravnými cestami na veřejná koupaliště je konec. Vlastní bazén má vůbec spoustu výhod, ale jak to už v životě chodí, nic není zadarmo. O vodu v bazénu je totiž třeba se starat. Podívejme se tuto problematiku zblízka.

Písková filtrace - Prostar 4 (MARIMEX)Na čistotu vody mají vliv dva hlavní faktory - kvalita a četnost filtrování a správné ošetření vody. Pomyslným srdcem každého bazénu je filtrační systém. U malých bazénů s objemem do 4 - 6 m3 si vystačíme s kartušovou filtrací. Pro větší bazény je ale vhodná písková filtrace, která kromě vysokého výkonu a kvalitního filtrování umožňuje připojení dalšího příslušenství jako jsou solární ohřevy nebo bazénový vysavač. Celý objem bazénu bychom měli přefiltrovat aspoň dvakrát denně. Voda se prokysličí a současně se bude lépe rozpouštět bazénová chemie.

Tester na pH a chlor (MARIMEX)Při používání bazénových přípravků je nejdůležitější sledovat hodnoty pH vody, protože právě pH má přímý vliv na rozpustnost a účinek všech přípravků. Ideální hodnota pH bazénové vody je 6,8 – 7,2. Dále je třeba pravidelně kontrolovat koncentraci chloru ve vodě. Chlor má dezinfekční účinky, doporučujeme jeho hodnoty udržovat na 0,6 mg/l. V tomto množství je účinný a přesto lidskému organismu neškodí. Pro průběžné ošetřování vody jsou vhodné pomalurozpustné chlorové tablety. Pokud se nám v bazénu rozmnoží vodní řasy, je nutné šokové ošetření chlorem.

Nečistoty jako je spadané listí, tráva či hmyz, které nezachytí skimmer bazénu, odstraníme hladinovou síťkou. Nečistoty ze dna bazénu pohodlně odstraníme bazénovým vysavačem. Pokud bych mohl zmínit konkrétní model, pak je to StarVac, což je osvědčená klasika. Zapojuje se na filtraci, proto je důležité, aby filtrační zařízení mělo patřičný výkon.

Vlastní bazén má spoustu výhod, ale jak to už v životě chodí, nic není zadarmo. O vodu v bazénu je totiž třeba se starat.

Koupání máme spojené se slunečným počasím, ale v nadzemním bazénu se můžeme koupat, i když nám počasí zrovna nepřeje. K tomu slouží solární program, který se postará, aby voda byla stále teplá. Dá se dokonce říct, že si takto můžeme koupací sezonu prodloužit až o několik týdnů.

Mezi nejoblíbenější patří kruhový solární ohřev známý jako „pyramida“ a solární panely, které jsou k dostání v několika velikostech. Velkou výhodou je, že u obou zmíněných typů je možné zapojit více kusů za sebou a znásobit tak jejich účinek. Při správném použití nám mohou zvýšit teplotu až o 6°C. Pozor bychom si měli dát při výběru filtrace na její výkon a vzdálenost od bazénu. Čím silnější výkon filtrace má a čím blíže ji umístíme, tím lépe pro nás.

K bazénům existuje celá řada příslušenství, které koupání ještě více zpříjemní. Jedním z nich je solární plachta. Jejím hlavním úkolem je vodu přihřívat a zároveň bránit tepelným ztrátám. Mimo jiné solární plachta brání spadu nečistot a zabraňuje odpařování vody z bazénu, tím ušetříme náklady na chemii. K bazénu můžete nainstalovat i solární sprchu, pod kterou se rychle a komfortně osvěžíme.

O nadzemní bazén je třeba se zkrátka starat. Není to ale nic, co bychom sami nezvládli. Ostatně radost z koupání nás a našich dětí za trochu námahy stojí, co říkáte? 

Zdroj: Tisková zpráva

logo MessengerPoslat Messengerem