K létu automaticky patří prosluněná terasa. Při jejím výběru je však nutné zohlednit nejen materiál, ale i systém pokládky, možnou výměnu jednotlivých palubek, odolnost a údržbu. Jen tak bude letní pohoda na terase dokonalá a bez starostí. Společnost Kratochvíl parket profi na českém trhu nově představuje terasy italské značky iDecKing. 

(Komerční prezentace)

Kompozitní materiál DURO, mezi jehož hlavní ingredience patří rýžové slupky a čisté PVC, přináší oproti tradičním terasovým systémům několik výhod. Jedná se o vysoce odolný materiál, který oproti dřevěným a WPC terasám nenasakuje vlhkost ani vodu. Materiál DURO lze navíc renovovat, zbrousit podobně jako dřevěnou podlahu.

Terasy iDecKing, EasyClick System, prodává KPP, KPP.czVýrobce nabízí dva systémy pokládky, první EasyClick staví na rychlém zašlápnutí nohou, druhý EasyChange na možnosti výměny dílce – klidně uprostřed terasy bez nutnosti rozebrání okolních lamel, jak tomu bývá u klasického způsobu pokládky - i úplného rozebrání terasy. V nabídce KPP najdete kromě základní řady DURO s jedním odstínem v hladkém nebo protiskluzovém provedení i sedm dalších dekorů řady DURO Excellence se strukturou dřeva.

Odolný recyklovatelný materiál, příjemný pro bosou nohu a bez třísek

Terasy iDecKing nejsou běžnými kompozitními podlahami. Hlavními ingrediencemi materiálu DURO, vysoce odolného vůči vodě, teplotním výkyvům, UV záření i parazitům, jsou rýžové slupky a čisté PVC.  

Výsledný kompozitní materiál DURO je vhodný pro chůzi naboso bez rizika našlápnutí třísky. Je nenáročný na údržbu a odpadá u něj problém s nasákavostí vlhkosti a vody. Důvodem je složení na bázi rýžových slupek, které se pěstují ve velmi vlhkém klimatu a jsou na vlhkost zvyklé. Jedná se o 100% recyklovatelný materiál, zpracovatelný do různých odstínů i povrchových úprav.

Atraktivní design se strukturou dřeva

Nabídka venkovních teras iDecKing zahrnuje řady DURO a DURO Excellence. Terasová prkna  DURO tvoří homogenní kompozit, což garantuje jednotné složení v celé tloušťce. Materiál je extrémně odolný a stabilní. Prkna se prodávají v jednom odstínu a na výběr je hladká a protiskluzová úprava.  Suroviny jsou barveny ještě před zpracováním, což přináší konzistentní a dokonale sladěný vzhled.

Palubky řady DURO Excellence mají na nosnou část z homogenního kompozitu navíc nanesenou povrchovou úpravu odpovídající struktuře dřeva. Vynikají přirozeným vzhledem a stálostí odstínů. V nabídce DURO Excellence je sedm dekorů v imitaci dřeva, pro ještě dokonalejší efekt má většina z nich strukturovaný povrch. Ten lze po letech užívání zbrousit, povrch pak koresponduje se vzhledem prken základní řady DURO. Možnost renovace – zbroušení jako u dřevěných teras - je oproti WPC terasám velkou výhodou.

Terasy iDecKing získaly prestižní cenu International prize for best inovations (2015, 2016 a 2017)

a ocenění German Design Award (2017).

Rychlá, pohodlná a nenáročná práce

Prkna obou představených řad – DURO a DURO Excellence - lze instalovat ve dvou volitelných systémech. Pokládku pouze za pomoci nohou, tedy jednoduchým zašlápnutím, přináší systém EasyClick. Při kotvení terasy k podkladovému roštu zcela odpadá použití hřebíků, šroubů nebo vrtačky. Konstrukce se skládá ze spodního hliníkového roštu s předem upevněnými nylonovými klipy. Na ty se pokládají vyfrézované terasové lamely, které se zašlápnutím pevně usadí na své místo. Systém zahrnuje dva tipy klipů pro variabilitu při pokládce (např. tvary do L) i možnost estetického zakončení terasy. Jedná se o z výroby kompletně předpřipravený systém, který předchází chybám v instalaci a garantuje stabilitu i odtok vody. Významně se tak snižují náklady spojené s instalací.

Alternativou může být systém EasyChange, což je jediný snímatelný terasový systém na světě tohoto typu. Pomocí speciálního iDecKing klíče a předinstalovaných rotačních nylonových „zámků“, rozmístěných na hliníkovém instalačním roštu, umožňuje snadnou výměnu dílce (klidně uprostřed terasy bez nutnosti rozebrání okolních lamel) i kompletní rozebrání terasy. Vyfrézované palubky se položí na hliníkový rošt a jednoduchým otočením zámků pomocí klíče ukotví do fixní pozice. Také instalace tohoto systému je rychlá, snadná, bez potřeby vrtání či přibíjení.

Terasy iDecKing, EasyClick System a Duro Excellence, prodává KPP, KPP.cz

Typickým problémem terasových prken bývá rozpínání a smršťování dílců a vznik menších či větších spár na krátkých stranách. Tomuto výrobce účinně předchází pomocí patentované speciální spojky iJack, která se na roštu umisťuje mezi dvě navazující palubky (ty mají z výroby předem vyfrézované dírky pro zacvaknutí) a navyšuje tak celkovou stabilitu terasy.

Hliníkové rošty se u obou systémů k podkladu ukotvují šroubováním, přilepením nebo pro případy, kde ani jeden z těchto způsobů není možný, výrobce nabízí variantu zatížení závažím. Podklad by měl být zarovnaný, ideálně se spádem (cca 2% sklon), a to kvůli plynulému odtoku a nezadržování vody. Požadovaných parametrů lze, např. u svažitých terénů, dosáhnout pomocí gumových podložek nebo tzv. rektifikačních terčů, tyto výškově nastavitelné terče doženou i několikacentimetrové nerovnosti.

Vzhledem ke stabilitě a pevnosti spojů jsou terasy iDecKing vhodné k běžnému využití u rodinného domu i ve velmi zatěžovaných prostorech, například frekventovaných restauracích.

Terasový systém iDecKing je v prodeji v pražském a brněnském showroomu KPP od první poloviny května.

Pro více informací navštivte nové internetové stránky společnosti Kratochvíl parket profi www.kpp.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

logo MessengerPoslat Messengerem