Je slunečný den, ve vzduchu voní květiny, tráva a jehličí a kolem bzučí včelky. Letní idyla je doplněná lahodným jídlem. Tady ale přichází první zádrhel. Pokud si nepořídíte správné vybavení, stane se váš piknik sletem hmyzích zlodějů.

Pohodlně a s grácií

Skleněný soudek s praktickým kohoutkem, objem 5 nebo 8 l, vyrábí Kilner, www.vasekuchyne.czVenkovní stolování má své nesporné výhody, ale i svá úskalí. Posezení uprostřed zeleně a všech vůní, které léto přináší, je samo o sobě příjemným zážitkem. Když se k tomu ještě přidají pestré chutě a výborné pití, je to už téměř nirvána.

Aby vám ale piknik nenarušovaly agresivní vosy okupující ovocné koláče a topící se v limonádě, nebo roztékající se sýry a maso, jehož barva přechází do světle zelena, je potřeba se vybavit chladicími taškami, ochrannými poklopy na jídlo a dózami, které uchovají vše tak, jak jste to nachystali. Hodit se bude také nádobí, které se nerozbije, a určitě nezapomeňte sníst co nejdřív domácí zmrzlinu, která prostě k létu patří.

Termoizolační taška Keep Cool, bavlna, umělá hmota a polyester, 55 x 23 x 35 cm, www.butlers.cz

Všechno může být cool

Termoska Chill Vino 2Go ze zdravotně nezávadného plastu, třívrstvá stěna zaručuje udržení teploty nápoje po mnoho hodin, objem 0,3 l, www.asobubottle.comV produktech určených především k uchování občerstvení, které si bereme s sebou na pikniky a výlety do přírody, se snoubí oba významy anglického výrazu. Vše z nich bude vychlazené a navíc vypadají tak, že vás budou bavit. Vyrobeny jsou ze zdravotně nezávadných materiálů, jsou opatřeny praktickým víčkem, které zabrání kontaminaci potravin, a jsou schopny udržet jídlo a nápoje v dobré kondici po dobu několika hodin. Navíc zabrání třeba i rozmačkání ovoce nebo křehkého pečiva.

Dózy a lahve si pak můžete sbalit do praktické tašky a vyrazit vstříc gastronomickým zážitkům. Přibalte i piknikovou deku, která bude izolovat chlad a vlhko z půdy a na které se vám bude sedět prostě báječně.

Pikniková deka Hexo Blue, 160 x 147 cm, XD Design, www.micado.be

Text: Martina Paulová, Foto: Archiv firem, Shutterstock.com

logo MessengerPoslat Messengerem