Prestižní soutěž budoucích architektů láká každoročně k účasti studenty nejen českých a slovenských vysokých škol, ale i dalších zemí střední Evropy. Letošní, v pořadí již 24. ročník soutěže se po několika letech opět věnuje Praze.

(KOMERČNÍ PREZENTACE)

Soutěžící mají navrhnout Dream Tower, věžový dům v Nových Butovicích. Ve výškové části by měly vzniknout kvalitní kancelářské prostory, doplněné zázemím pro aktivní odpočinek. Dále předvedou svou představu o tom, jak navrhnout byty pro krátkodobé pronájmy (co-housing) a začlení vyhlídkovou restauraci. „Od studentů očekáváme uplatnění nejmodernějších architektonických prvků, progresivních konstrukčních systémů a technologických postupů v současném prostředí nového městského subcentra.

Výsledný návrh by měl být futuristickou dominantou a současně splňovat trend zelených prvků a konstrukcí na fasádách,“ říká k zadání jednatel společnosti Xella CZ a Xella Slovensko Ing. Peter Markovič.

Návrhy mohou zájemci posílat do 25. února 2019. Díky spolupráci s Czech Photo Centre vznikla i doprovodná soutěž, kam lze přihlásit fotografie formátu A4 s uplatněním zpracovaného architektonického návrhu.

BROŽURU s informacemi o soutěži si můžete stáhnout ve formátu PDF.

Více informací najdete na stránkách studenských soutěží Ytong.

Zdroj: Marketingová prezentace

logo MessengerPoslat Messengerem