Tak jak šaty dělají člověka, dělá i květináč květinu. Ať už je v podobě truhlíku, dekorativního kousku, mobilního obra nebo ekologického alternativního výrobku. Květináče je třeba vybírat podle účelu, ale i podle toho, které rostlině to v něm bude slušet. Venkovní květináče musí mít ještě něco navíc, a to patřičnou výdrž vůči vrtochům počasí.

Skladný ´skládací´květináč z geotextilie (BACSAC®, Francie)Skladné „skládací" květináče vznikly při tvorbě městské střešní zahrady. Autoři hledali materiál, který by byl lehký, skladný a levný. Vznikly tak pytle z prodyšné a propustné geotextilie, která umožňuje, aby půda dýchala. Můžete je použít jak na zahradě nebo na terase, tak doma. Chrání kořeny, jsou odolné proti UV záření a protržení, voda jimi volně protéká (BACSAC®, Francie)

Ptejte se odborníků na ZAHRADU v PORADNĚ.

Součástí objemného dekorativního květináče Alea je skrytý rám na kolečkách, umožňující velmi snadnou manipulaci (EXTREMIS, Belgie)Květináč Alea za vás vyřeší častý problém jak snadno přemístit sice dekorativní, ale objemný těžký květináč. Součástí je rám na kolečkách skrytý za vnějším červeným pláštěm ze sklolaminátu. Nejprve vložíte rostlinu do květináče z plastu a položíte ho na rám z galvanizované oceli. Potom na něj nasadíte sklolaminátový květináč. Když chcete rostlinu přesunout, stačí uvolnit kolečka. Rozměry 52 x 52 cm nebo 90 x 90 cm, také v bílém provedení (EXTREMIS Belgie)

Květináč Cavalier se pevně ´zakousne´ do zábradlí, díky tomu perfektně drží bez dalšího připevněníBalkony a předzahrádky jednoduše ozdobí květináč Cavalier (průměr 27 cm, váha 600 g), který se „zakousne" do venkovního zábradlí. Drží perfektně na místě bez dalšího připevnění. Protože obsahuje malý zásobník na vodu, květiny v něm dobře prospívají. Obsahuje 70 % lněného vlákna, které je mrazuvzdorné a velmi pevné. V přírodní barvě, cena 39 EUR (AZ&MUT, Francie)

Více článků z rubriky ZAHRADA na www.dumabyt.cz.

Květináč jako obří šálek (THORSTEN VAN ELTEN), k dostání v DOX BY QUBUS. Orientační cena 6 900 KčKvětináč jako obří šálek z čajového servisu ozdobí romantické zahradní nebo domácí zákoutí. Díky poctivým rozměrům (v. 27 cm, š. 47 cm) je stabilní a pojme dostatek zeminy, takže v něm zabydlíte i rostliny vyššího vzrůstu a objemu. Pokud se rozhodnete pro drobnější květy, necháte naopak vyniknout bílému porcelánu, cena 6 900 Kč (THORSTEN VAN ELTEN, k dostání v DOX BY QUBUS)

text: Šárka Drbohlavová, foto: archiv

logo MessengerPoslat Messengerem