Mít, či nemít – neustálé dilema, zda si doma vybudovat své soukromé fitness. Nejmodernější trendy směřující ke cvičení s miniaturními a dokonale skladnými pomůckami vám na otázku jednoznačně odpovědí. Nebudou vám překážet.

V době, kdy jsou fitness stroje finančně dostupné jako snad nikdy a kdy existují televizní kanály či aplikace, které vám nabízejí široký seznam pohybových aktivit v sestavách on-line v domácím prostředí, není nic jednoduššího než si své, třeba i malé domácí fitness vybudovat.

Body & Mind boom

Jóga a pilates se skloňují snad ve všech pádech, a kdo aktuálně nepraktikuje alespoň jednu z těchto aktivit, ideálně obě, jako by necvičil. Navíc jde o cvičení vhodné pro domácí prostředí. Pokud nestačí technika na podložce, není problém pořídit si jeden stroj, na kterém procvičíte snad každý sval na svém těle včetně takových, o kterých jste možná ani nevěděli. Jmenuje se reformer, má velikost jednolůžkové postele, na níž ovšem vytvarujete postavu jako na žádném jiném stroji.

Podložky Travel Mat Mandala, 148 x 61 cm, váha 0,9 kg, tloušťka 1 mm, Design lab, cena 1 490 Kč, www.karmapassion.com

Kardio – základ úspěchu

NA TEPY: Nejnovější sporttestery sloužící pro měření tepové frekvence při zátěži se nazývají Smartwatch. Mnohdy klamou svým designem, vypadají jako hodinky pro běžné nošení, ale hlídají vás jako ten nejpřísnější osobní trenér. Zpravidla komunikují i s vaším mobilním telefonem.Posilování je jedna věc, druhá, neméně důležitá, která je spojená nádoba s anaerobním (posilovacím) tréninkem, je aerobní neboli kardio aktivita. Ne každý má čas, chuť nebo podmínky běhat či jezdit na kole venku, proto se velké oblibě stále těší běžecké pásy, eliptické trenažéry či rotopedy, které ve své nejsofistikovanější formě měří kromě vzdálenosti, kalorií, tepové frekvence třeba i watty.

Mít všechno evidované a archivované s možností sdílení v různých on-line komunitách, appkách a sociálních sítích je prostě in. Stejně jako jsou v kurzu „fitka“, která umí nabídnout klientům služby v maximálním časovém rozsahu a bez omezení provozní doby, tj. nejlépe 24/7 (dvacet čtyři hodin sedm dní v týdnu), umí vaše domácnost nabídnout přinejmenším to samé a navíc zadarmo. Cvičte tehdy, kdy se vám to hodí do vašeho programu.

Běžecký pás York Fitness 120 Folding je vhodný pro začátečníky a mírně pokročilé. Má 13 přednastavených programů, rychlost od 1,0 do 16 km/hod., LCD displej, max. nosnost je 110 kg. Nabízí York Fitness, orientační cena 11 975 Kč, www.yorkfitness.com

Text: Veronika Motyčková, Foto: Archiv

logo MessengerPoslat Messengerem