Majitel patrového domu Haas Fertigbau Harmony 4 Garden se narodil na Vysočině a vyrůstal na vesnici. Bydlet v Brně v pronajatém bytě mu také proto zcela nevyhovovalo. Ostatně je lepší platit hypotéku a bydlet ve svém domě, než nájemní bydlení a navíc bez zahrady. A tak pro nový dům své rodiny hledal vhodné místo mimo Brno, kde pozemky buď nejsou, nebo jsou velmi drahé...

(Komerční prezentace)

Drahanská vrchovina a oblast kolem obcí Ochoz u Brna či Křtiny se mu líbily a dojezdová vzdálenost do Brna také nebyla velká. Zbývalo jen najít vhodný pozemek a dodavatele nového rodinného domu.

Pozemek v obci Bukovina, 3 km od Ochozu u Brna, skýtal nádherný výhled na okolité lesy, cena byla také rozumná. Na otázku, jaký dům postavit a jakou technologií, musí najít správnou odpovědět každý stavebník a výjimkou nebyl ani on. Dobře znal a jednoznačně preferoval bydlení v cihlovém domě, ale protože platit nájem a současně stavět cihlový dům by bylo vzhledem k dlouhé době výstavby pomocí tradiční zděné technologie poměrně nákladné, dostala přednost dřevostavba. Rychlost výstavby montovaných domů tak byla hlavním faktorem pro jeho výběr.

Výběr dodavatele a domu byl velmi pečlivý – do prvního kola se dostalo 10 firem, které se realizací dřevostaveb a montovaných domů na bázi lehké prefabrikace dřeva zabývají. Z nich se do finální trojky dostaly kromě společnosti Haas Fertigbau i dva velcí tuzemští výrobci. U všech tří firem si majitelé prohlédli vzorové domy a jednali s lokálními obchodními zástupci.

„Navštívili jsme i domy, kde už rodiny bydlely a ptali jsme se jich na zkušenosti s výstavbou, servisem i s bydlením po nastěhování. Samozřejmě jsme měli představu, jak by náš dům měl vypadat a udělali jsme si také detailní cenové srovnání, klíčovým faktorem však nebyla jen cena, ale chování obchodního zástupce, jeho přístup a servis. Nakonec jde vždy hlavně o lidi a pan inženýr Pauločák ze vzorového domu Haas Fertigbau v Brně to u nás jednoznačně vyhrál.

Patrový dům Haas Fertigbau Harmony 4 GardenViděli jsme, že domy Haas Fertigbau jsou ve srovnání s nabídkami dvou konkurenčních firem o něco dražší, přesto jsme si jejich dům vybrali. Stavbu jsme financovali hypotékou a každá ušetřená koruna se nám samozřejmě hodila, výborné zkušenosti stávajících majitelů rodinných domů Haas Fertigbau a servis jejich obchodního zástupce nás však přesvědčily. A i po dvou letech bydlení musím říct, že jsme udělali dobře. To tradiční „Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci“, tady platilo na 100%.

Začátkem března 2015 byla připravená základová deska a jedno březnové ráno přesně v šest, tak jak bylo domluveno, se objevily vozy a lidé z firmy. A koncem května téhož roku jsme se už stěhovali do hotového domu. Za necelé tři měsíce byl dům v perfektní kvalitě a na klíč postaven. A i v Bukovině byla naše stavba pro místní a sousedy malou atrakcí – rychlost a preciznost práce opravdu poutaly pozornost.

Co jsem si už v té době cenil, by přístup ke komplikacím, které se vždy při stavbě domu vyskytnou – stačilo zavolat a každý detail byl vyřešen. A po špatných zkušenostech s místními řemeslníky, kteří nám dělali vstup do domu a podlahu na terase, si kvalitu práce celého týmu Haas Fertigbau cením ještě více.“

Pozemek v Bukovině je obdélníkového tvaru, a protože majitelé nového rodinného domu preferovali větší dům, ale ne na úkor zahrady, řešením byl patrový dům, který je navíc na metr čtvereční užitné plochy levnější než v poslední době trendové bungalovy. Ideálním se ukázal dům HARMONY 4 GARDEN v úpravě, která nabízí dispozici 5+kk a současně malou zastavěnou plochu.

Dům s užitnou plochou 126 m2 zabírá plochu pouhých 82 m2 a přitom nabídce tři ložnice a koupelnu v II. P a v přízemí kromě velkého obývacího pokoje s kuchyní i pracovnu a WC s technickou místností. Majitelé toto řešení až na drobné úpravy využili a i s velikostí a umístěním domu na pozemku jsou spokojeni. Obývací pokoj s kuchyní jsou propojeny s krytou terasou a zahradou, ze které za teplých večerů majitel rád pozoruje zapadající slunce.

Patrový dům Haas Fertigbau Harmony 4 Garden

Více informací najdete na webu Haas Fertigbau.

Zdroj: Inzertní sdělení

logo MessengerPoslat Messengerem