Kousek od Prahy, v oblíbené rezidenční oblasti, se rodí nový rodinný dům, který je v mnoha ohledech průkopníkem. Náš redakční tým je při tom a bedlivě sleduje všechny stavební fáze. Přinášíme popis stavby domu budoucnosti e4 krok za krokem. 

(Komerční prezentace)

Fáze 55: Oplechování střešních detailů

Ve střešní části domu bylo provedeno oplechování okapů, ukončení střešní části u vikýřů a horní část atiky. (Zdroj: Wienerberger)Ve střešní části domu bylo provedeno oplechování okapů, ukončení střešní části u vikýřů a horní část atiky. Oplechování zamezuje zatékání vody, resp. zafoukávání prachového sněhu do konstrukce, a tím také přímo ovlivňuje její životnost. Oplechovávají se ty části střechy, u kterých nelze dosáhnout použitou krytinou potřebné vodotěsnosti. Patří sem, kromě výše zmíněných, například oplechování komínů, ventilačních nástavců a proniků či úžlabí a konců střechy u štítů. Plech také chrání před deštěm vystupující části fasády. Bez ochranných prvků by odvodnění střechy bylo neúplné a nefunkční, protože voda by zatékala nejenom pod dům, ale i střechou přímo do domu.

Střecha Tondach poskytuje záruku na střešní krytinu 33 let. Pokud je střešní systém kompletní včetně doplňkových hydroizolačních vrstev a kvalitně provedeného oplechování je pak střecha prakticky „věčná“.

Text: Stojan Černodrinski s využitím podkladů firmy Wienerberger

logo MessengerPoslat Messengerem